Tel +420 724 520 974 | info@carvingpoint.cz

U dospělých vyučujeme jak základy carvingu, tak závodnický styl – racecarving, nebo na svahu velmi efektní a líbivý funcarving. Pokud to podmínky umožňují, snažíme se výuku zpestřit například jízdou v brankách. Zároveň se snažíme o rotaci lyží, jelikož různé lyže nabízí různé lyžařské zážitky. Většina výuky na kurzech probíhá pomocí funcarvingových cviků bez hůlek.

K účasti na carvingových kurzech potřebujete vlastní přeskáče, lyžařské oblečení včetně rukavic, helmu (pro děti do 18ti let je povinná, důrazně doporučujeme helmu i všem dospělým účastníkům). Lyže Vám rádi za drobný poplatek zapůjčíme, případně můžete využít své vlastní. Pro výuku jsou nejvhodnější velmi točivé kratší lyže, u dospělých slalomové speciálky s radiusem do 12m. Dětem půjčujeme unikátní lyže s radiusem pouhých 1,5 metru. Na kurzu důrazně doporučujeme zapůjčení speciálních modelů carvingových lyží, díky kterým je výuka výrazně snazší a rychlejší. Pokroky můžete následně vyzkoušet na vlastních lyžích na konci kurzu.

Do kurzu lze přihlásit děti, které jsou dostatečně samostatné. Je potřeba každý den vydržet 2x 2,5 hodiny bez maminky, zvládat fyzickou aktivitu, komunikovat s cizími lidmi. Některé děti vše zvládnou již ve třech letech, jiné ani v pěti. Většinou přijímáme děti od 5 let, mladší na základě individuální dohody. Žádné kurzy nejsou určené pro úplné začátečníky. Je potřeba, aby si děti již byly jisté na lyžích, zvládaly zastavit, jízdu po svahu a na vleku (alespoň dětském koberci). Do Alp bereme až pokročilé děti od cca 6 let.

 

Na kurzy nepřijímáme úplné začátečníky. Toto platí jak pro děti, tak pro dospělé. Je potřeba umět na lyžích zastavit, jet po svahu a jet na vleku (alespoň dětském koberci).

 

Pamatujte, že lyžování by pro děti mělo být odměnou, ne nepříjemnou povinností. Na lyžování by se měly těšit. Je potřeba být připravený psychicky - být cca 5 hodin denně s cizím člověkem a komunikovat s ním, být v kolektivu stejně starých dětí. Dále i fyzicky (zvládnout 2 x 2,5 hodiny na svahu s krátkými přestávkami). A také technicky (umět zastavit, dokázat jet po svahu, umět jet na vleku - alespoň na dětském koberci). V případě dotazů se nám kdykoliv ozvěte. 

 

V učení lyžování nejsme žádní nováčci, přes deset let jsme provozovali víkendovou lyžařskou školu na Šumavě, ve které většina našich instruktorů nasbírala mnohaleté zkušenosti. Do Alp s námi jezdí ti nejzkušenější a nejlepší instruktoři s dobrou jazykovou vybaveností.

Každý lektor se stará o skupinku od čtyř do nejvýše osmi účastníků, družstva sestavujeme podle věku a lyžařských schopností. Menší děti a méně zdatní se učí v menších skupinkách. Učení ve skupinách umožňuje, aby výuka byla zábavná a zároveň velmi efektivní díky přirozené dětské soutěživosti. Družstva sestavujeme vždy tak, aby výuka měla spád a na svahu nedocházelo k nezábavným prostojům.

Nechcete se trápit výukou Vašich dětí? My naučíme děti lyžovat a dospělí si mohou užívat pohodovou lyžovačku. Výuka od rodičů je často nekomfortní pro děti i dospělé. Rodič obecně není dobrý učitel, protože mívá přehnané nároky a nemá při výuce takový respekt jako zkušený instruktor. Dítě ke zlepšování většinou lépe motivuje zdravá soutěživost mezi vrstevníky než naštvaný tatínek. 🙂 Při společném lyžování musí rodiče na děti často čekat a dávat na něj neustále pozor, lyžování si proto mnohdy neužijí. A dítě také ne, protože musí rodiče dohánět a lyžařsky se přitom moc nezlepšuje. Většinou je efektivnější mít děti v lyžařské škole, což například v Alpách není snadné kvůli jazykové bariéře a vysokým nákladům.

V době obědů přibližně od 11:30 do 13:00 jsou děti v péči rodičů (předáváme na předem smluveném místě), lze se však individuálně domluvit a o děti se postaráme i přes oběd. Obědovou pauzu se vždy snažíme dodržovat, aby děti měly dostatek času na jídlo a potřebný odpočinek.

Velkou výhodou carvingu je jeho přirozenost a jednoduchost, kterou lze nejvíce prokázat u dětí, kteří se vše teprve učí. Pokud postavíme malé dítě na svah, bude automaticky stát na obou lyžích a lyže budou od sebe vzdálené přibližně v šíři ramen. Pokud se bude chtít rozjet, předkloní se. Při jízdě se bude přirozeně dívat tam, kam chce jet, tímto směrem točit ramena a tím i celé tělo a dolní polovinu těla. Přesně toto jsou přirozené základy carvingu. Carving se může naučit každý lyžař, i ti nejmenší.

Mírně pokročilý většinou sjede po 3-4 dnech výuky často obstojně i červenou sjezdovku a je samostatný na vleku. Pokročilí udělají za čtyři dny také znatelný růst. Pro děti a méně trénované dospělé jsou 3-4 dny ideální délka lyžařské dovolené. Čtyři dny jsou tak akorát únosné z hlediska únavy, delší pobyty nemají často smysl. Navíc v Alpách se jezdí v podstatě bez čekání na lanovky či vleky, takže lyžování si každý užije dost.

Kurzy se snažíme organizovat v menších střediscích, ve kterých je vhodné zázemí pro výuku dětí i dospělých a které nabízí svahy pro začátečníky i expertní lyžaře. Vybíráme střediska s co nejlepší dostupností z ČR, tak aby vzdálenosti byly překonatelné i pro rodiny s malými dětmi. Na většině kurzů máme k dispozici ubytování v rámci jednoho komplexu, tak, aby jste se nemuseli o nic starat. Vždy existuje možnost využít vlastního ubytování.

Koupě skipasu na plnou délku pobytu není povinná, vždy záleží na Vašich přáních a preferencích, my se přizpůsobíme. Pokud si budete přát zakoupit skipas na jiný počet dní, nemůžeme garantovat, že bude možné uplatnit skupinovou slevu.

Hromadnou dopravu nezajišťujeme. Podle našich zkušeností je pro rodiče s dětmi pohodlnější jet vlastním vozem – s vlastním tempem a zastávkami než hromadně autobusem.

Strava se na většině kurzech řeší individuálně. V rámci některých kurzů lze zprostředovat polopenzi, zpravidla je však ubytování zajištěno v apartmánech s vlastním kuchyňským koutem. Oběd si účastníci zpravidla kupují v restauracích na svahu, na některých kurzech je možné stihnout vlastní oběd ve svém apartmánu.

Cena za apartmán je fixní, nehledě na počet osob, který bude apartmán obývat. Pokud byste kvůli úspoře nákladů rádi sdíleli apartmán s dalšími účastníky, ozvěte se nám, zkusíme něco vymyslet.

Kromě našeho webu www.carvingpoint.cz Vám rádi poskytneme informace osobně – na cokoliv se nás vždy můžete zeptat na emailu info@carvingpoint.cz nebo telefonicky na číslech 777 766 055 a 724 520 974.

Kurzy Carving Pointu jsou určeny jak pro děti, tak pro dospělé. Výuka samozřejmě probíhá odděleně. Kurzů se účastní jak rodiny s dětmi, tak i samotní dospělí. Své si najdou mírně pokročilý i výborní lyžaři, kteří se chtějí zlepšit v technice. Přihlášky přijímáme pro děti od 5 let (mladší jen po dohodě), horní věková hranice je bez omezení. 🙂 Budeme se těšit na setkání na svahu!

V ceně kurzovného (pokud není u daného kurzu uvedeno jinak) je zpravidla zahrnuta výuka, výukové materiály, natáčení a focení na svahu, dozor nad dětmi a jedno promítání záběrů s teoretickým výkladem. Účastníci zpravidla hradí zvlášť skipasy, ubytování, cestovní pojištění, dopravu a stravu (pokud není součástí).