Tel +420 724 520 974 | info@carvingpoint.cz

JSME CARVING POINT. MILUJEME LYŽOVÁNÍ.

Kdo jsme?

Carving Point oficiálně vznikl v roce 2014, výuce lyžování se však věnujeme velmi dlouho, většina z nás už více než 10 let.

Do našich řad patří téměř dvě desítky ski instruktorů, bývalých závodních lyžařů a lyžařských trenérů. Věnujeme se různým sportům, ale jedno máme všichni společné – nejvíc nás baví carving.

Proč zrovna carving? Jízda po hranách je ohromně zábavná, hraje si s odstředivými silami, je efektní, dopřává maximální požitek z lyžování. Protože stále jen zlomek lidí krouží na svahu carvingové oblouky, rádi naše zkušenosti předáváme dál, aby radost z carvingu mohlo zažívat stále více lyžařů. Našim cílem je, aby Vás lyžování bavilo!

Naše filozofie

Naše výuka je zaměřena na carving, ovládáme ale mnohé další lyžařské styly. Rádi si užijeme dlouhý oblouk na obřačkách, krátký oblouk na slalomkách, efektní funcarving bez hůlek nebo například freeriding v prašanu.

Nejsme fanatičtí zastánci jednoho konkrétního stylu, podstatné je především to, aby jste si lyžování užívali.

Ačkoliv téměř každý lyžař dnes vlastní carvingové lyže, dodnes většina z nich neví, co vlastně carving znamená a jízdu po hranách neovládají. Naším cílem je toto změnit.

Na našem webu naleznete spoustu užitečných rad, jak se naučit carvingovou techniku, jak vybrat správné lyže apod. Tyto rady jsou zaměřeny na průměrné lyžaře a lyžařky, vycházejí (nejenom) z našich mnohaletých zkušeností a jsou prověřeny stovkami dětí i dospělých, kteří prošli naší výukou. Doufáme, že pomohou i Vám!

Jak učíme?

Naše lyžaské kurzy se zaměřují zejména na carving, tedy oblouky vykroužené po hranách lyží. Vždy dbáme na to, aby výcvik byl maximálně bezpečný a zábavný.

V běžné výuce využíváme hlavně prvky funcarvingu (bez hůlek), díky kterým se účastníci kurzu nejrychleji, nejefektivněji a nejzábavněji zlepšují. Pokročilejší lyžaře učíme i race carving – závodní techniku s hůlkami.

Většina cviků probíhá často bez hůlek, ty by nám při výuce jen překážely – rádi se totiž doslova válíme po svahu..:-) Některé z těchto cviků jsou popsány v naší carvingové akademii, pomohou Vám se efektivně a rychle zlepšovat. Rozhodně od nás nečekejte nudné teoretické výklady, chceme si s Vámi co nejvíce užít fajn lyžovačku na svahu v pohodové atmosféře!

Na čem učíme?

Na našich kurzech využíváme na začátku výuky krátké, velmi točivé lyže. U žen se jedná o lyže v délce 125 - 145 cm, u mužů 140-155 cm. Tyto lyže usnadňují zahájení oblouku, je jednoduché je dostat na hranu a snadno pochopíte principy carvingu. Až po zvládnutí základů carvingu volíme delší a tvrdší lyže.

Na lyžích, které využíváme k výuce, máme instalované speciální carvingové podložky pod vázání, které umožňují optimální průhyb lyže po celé její délce a usnadňují jízdu po hranách. Díky podložce máme zvýšený postoj, při větším zahranění lyže tedy nedojde ke kontaktu lyžařské boty se sněhem a ke ztrátě stability.

Pro nejmenší děti volíme nejměkčí, nejtočivější (rádius 1,5 metru), krátké lyže Lusti JC v délce 70 cm. Tuto lyži prošlápne i velmi lehké dítě, dokáže ji dostat díky vykrojenému tvaru a minimální tuhosti snadno na hranu a lyžování si bude užívat. Tato lyže činí lyžování naprosto intuitivním i u těch nejmeních dětí.

Pro děti ve věku 6-9 let využíváme Lusti JCT 90cm/3m, pro děti ve věku 10-12 let Lusti JCT 110cm/4,5m. Tyto lyže mají ideální carvingový tvar a jsou velice dobře poddajné, děti se na nich velmi rychle zlepšují. S těmito lyžemi ve spojitosti se správnou metodologií se z vašich děti mohou stát carveři vzbuzující na sjezdovce obdiv!

Náš tým

Ondrej Valenta CarvingPoint

Ondra Valenta

Spoluzakladatel & instruktor
Lubomir Valenta CarvingPoint

Luboš Valenta

Spoluzakladatel & instruktor
Kuba CarvingPoint

Kubík

Budoucí lyžařská hvězda
Jara CarvingPoint

Jára

Instruktor
Jindra Hodek CarvingPoint

Jindra

Instruktor
katka

Katka

Instruktorka
Lucka Doubravka CarvingPoint

Lucka

Instruktorka
Jakub Florian Carving

Kuba

Instruktor
Katka Baxova Carving

Kate

Instruktorka
Klara Kostunova Carving

Klára

Instruktor
Matej Najman CarvingPoint

Matěj

Závodní lyžař / instruktor
Fido CarvingPoint

Fido

Instruktor
Lenka Valentová

Lenka

Instruktorka
Petr Najman CarvingPoint

Petr

Trenér závodního týmu
Aňa Žižkovská Carv

Aňa

Instruktorka
Martina CarvingPoint

Martina

Instruktorka
Martina Flekalova Carving

Martina

Instruktorka
DSC04257

Aleš

Pomocný instruktor
Stepanka Carving

Štěpka

Pomocná instruktorka

Chcete s námi vyrazit na hory?