Tel +420 724 520 974 | info@carvingpoint.cz

JSME CARVING POINT. MILUJEME LYŽOVÁNÍ.

Kdo jsme?

Pod hlavičkou Carving Point působíme od roku 2014, výuce lyžování se však většina z nás věnuje 10-20 let. Do našich řad patří téměř dvě desítky ski instruktorů, bývalých závodních lyžařů a lyžařských trenérů. Věnujeme se různým sportům, ale jedno máme všichni společné – nejvíc nás baví lyžování.

Proč zrovna carving? Jízda po hranách je ohromně zábavná, hraje si s odstředivými silami, je efektní, dopřává maximální požitek z lyžování. Protože stále jen zlomek lidí krouží na svahu oblouky po hranách, rádi naše zkušenosti předáváme dál, aby radost z carvingu mohlo zažívat stále více lyžařů. Našim cílem je, aby Vás lyžování bavilo!

Naše filozofie

Naše výuka je zaměřena na carving, na lyžích ale zvládneme cokoliv. Rádi si užijeme dlouhý oblouk na obřačkách, krátký oblouk na slalomkách, efektní funcarving bez holí nebo například freeriding v prašanu. Nejsme fanatičtí zastánci jednoho konkrétního stylu. Podstatné je především to, abyste si lyžování užívali!

Jak učíme?

Naše lyžaské kurzy se zaměřují zejména na carving, tedy jízdu po hranách lyží. Vždy dbáme na to, aby výcvik byl maximálně efektivní a zábavný.

Ve výuce využíváme hlavně prvky funcarvingu, díky kterému je výuka nejerychlejší a nejzábavnější. Většina cviků probíhá bez holí, které by nám překážely – rádi se totiž doslova válíme po svahu! S pokročilejšími lyžaři se věnujeme i závodní technice s holemi.

Rozhodně od nás nečekejte nudné teoretické výklady. Chceme, abyste si s námi lyžování na svahu maximálně užili!

Na čem učíme?

Na našich kurzech využíváme na začátku výuky krátké, velmi točivé lyže. U dospělých v délkách 140-155 cm. Tyto lyže usnadňují zahájení oblouku, snadno se dostanou na hranu a rychle díky nim pochopíte principy carvingu. Až poté volíme delší a tvrdší lyže. Na výukových lyžích máme namontované speciální carvingové podložky, které umožňují optimální průhyb lyže po celé její délce a usnadňují jízdu po hranách, a to i ve velkých náklonech.

 

Pro děti máme k dispozici nejměkčí, nejtočivější dětské lyže. Díky nim si mohou carving užívat i malé a lehké děti, jelikož ji díky vykrojenému tvaru a minimální tuhosti dostanou snadno na hranu. S těmito lyžemi ve spojitosti se správnou metodologií se z vašich děti mohou stát carveři vzbuzující na sjezdovce obdiv!

Náš tým

Ondrej Valenta CarvingPoint

Ondra Valenta

Spoluzakladatel & instruktor
Lubomir Valenta CarvingPoint

Luboš Valenta

Spoluzakladatel & instruktor
Jindra Hodek CarvingPoint

Jindra

Instruktor
Lucie Doubravova ski

Lucka

Instruktorka
Jara CarvingPoint

Jára

Instruktor
Petr Najman carving

Petr

Trenér závodního týmu
katka

Katka

Instruktorka
Vlada Vesely ski

Vláďa

Instruktor
Jakub Florian carving

Kuba

Instruktor
Katerina Baxova ski

Kate

Instruktorka
Klara Kostunova ski

Klára

Instruktor
Matej Najman ski

Matěj

Závodní lyžař / instruktor
Martin Fridrich ski

Fido

Instruktor
Jarda Bedrna Carving Point

Jarda

Instruktor
Anna Vranova ski

Aňa

Instruktorka
Lenka Valentová

Lenka

Instruktorka
Jana Vesela ski

Jana

Instruktorka
Martina Flekalova Carving

Martina

Instruktorka
Aleš Najman ski

Aleš

Instruktor
Štěpánka Halířová ski

Štěpka

Instruktorka

Chcete s námi vyrazit na hory?