Tel +420 724 520 974 | info@carvingpoint.cz

JSME CARVING POINT. MILUJEME LYŽOVÁNÍ.

Kdo jsme?

Pod hlavičkou Carving Point působíme od roku 2014, výuce lyžování se však většina z nás věnuje 10-20 let. Do našich řad patří téměř dvě desítky ski instruktorů, bývalých závodních lyžařů a lyžařských trenérů. Věnujeme se různým sportům, ale jedno máme všichni společné – nejvíc nás baví lyžování.

Proč zrovna carving? Jízda po hranách je ohromně zábavná, hraje si s odstředivými silami, je efektní, dopřává maximální požitek z lyžování. Protože stále jen zlomek lidí krouží na svahu oblouky po hranách, rádi naše zkušenosti předáváme dál, aby radost z carvingu mohlo zažívat stále více lyžařů. Našim cílem je, aby Vás lyžování bavilo!

Naše filozofie

Naše výuka je zaměřena na carving, na lyžích ale zvládneme cokoliv. Rádi si užijeme dlouhý oblouk na obřačkách, krátký oblouk na slalomkách, efektní funcarving bez holí nebo například freeriding v prašanu. Nejsme fanatičtí zastánci jednoho konkrétního stylu. Podstatné je především to, abyste si lyžování užívali!

Ačkoliv jsou dnes carvingové lyže samozřejmostí, dodnes většina lyžařů neví, co vlastně carving znamená a jízdu po hranách neovládají. Naším cílem je toto změnit. Na našem webu naleznete spoustu užitečných rad. Tyto rady jsou zaměřeny na průměrné lyžaře a lyžařky, vycházejí z našich mnohaletých zkušeností a jsou prověřeny stovkami dětí i dospělých, kteří prošli naší výukou. Doufáme, že pomohou i Vám!

Jak učíme?

Naše lyžaské kurzy se zaměřují zejména na carving, tedy jízdu po hranách lyží. Vždy dbáme na to, aby výcvik byl maximálně bezpečný a zábavný.

Ve výuce využíváme hlavně prvky funcarvingu, díky kterému je výuka nejefektivnější a nejzábavnější. Většina cviků probíhá bez holí, ty by nám při výuce jen překážely – rádi se totiž doslova válíme po svahu! S pokročilejšími lyžaři se věnujeme i závodní technice s holemi.

Rozhodně od nás nečekejte nudné teoretické výklady, chceme si s Vámi co nejvíce užít fajn lyžovačku na svahu v pohodové atmosféře!

Na čem učíme?

Na našich kurzech využíváme na začátku výuky krátké, velmi točivé lyže. U žen se jedná o lyže v délce 125 - 145 cm, u mužů 140-155 cm. Tyto lyže usnadňují zahájení oblouku, snadno se dostanou na hranu a rychle díky nim pochopíte principy carvingu. Až po zvládnutí základů carvingu volíme delší a tvrdší lyže.

Na výukových lyžích máme namontované speciální carvingové podložky, které umožňují optimální průhyb lyže po celé její délce, usnadňují jízdu po hranách a ve velkých náklonech.

Pro nejmenší děti máme k dsipozici nejměkčí, nejtočivější dětské lyže Lusti JC v délce 70 cm, R 1,5 metru. Díky této lyži si může carving užívat i velmi malé a lehké děti, jelikož ji díky vykrojenému tvaru a minimální tuhosti dostanou snadno na hranu. U starších dětí využíváme Lusti JCT v délkách 80-110 cm. S těmito lyžemi ve spojitosti se správnou metodologií se z vašich děti mohou stát carveři vzbuzující na sjezdovce obdiv!

Náš tým

Ondrej Valenta CarvingPoint

Ondra Valenta

Spoluzakladatel & instruktor
Lubomir Valenta CarvingPoint

Luboš Valenta

Spoluzakladatel & instruktor
Jindra Hodek CarvingPoint

Jindra

Instruktor
Lucka Doubravka CarvingPoint

Lucka

Instruktorka
Jara CarvingPoint

Jára

Instruktor
Petr Najman CarvingPoint

Petr

Trenér závodního týmu
katka

Katka

Instruktorka
Lenka Valentová

Lenka

Instruktorka
Jakub Florian Carving

Kuba

Instruktor
Katka Baxova Carving

Kate

Instruktorka
Klara Kostunova Carving

Klára

Instruktor
Matej Najman CarvingPoint

Matěj

Závodní lyžař / instruktor
Fido CarvingPoint

Fido

Instruktor
Jarda Bedrna Carving Point

Jarda

Instruktor
Aňa Žižkovská Carv

Aňa

Instruktorka
Vlada Vesely Carving Point

Vláďa

Instruktor
Martina CarvingPoint

Martina

Instruktorka
Martina Flekalova Carving

Martina

Instruktorka
DSC04257

Aleš

Pomocný instruktor
Stepanka Carving

Štěpka

Pomocná instruktorka

Chcete s námi vyrazit na hory?